2 Haftada 5. Fiyat Artışı

25 Ağustos 2022 Saat: 10:53
2 Haftada 5. Fiyat Artışı
Bu gece yarısından itibaren motorine 2 hafta içindeki 5. zammın gelmesi beklenirken, litre fiyatı 87 kuruş artacak.

Sezgin Ticaret Akhisar

Akhisar AKM Alışveriş Merkezi

2 Haftada 5. Fiyat Artışı

Haber Merkezi

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından itibaren motorine 2 hafta içindeki 5. zammın gelmesi beklenirken, litre fiyatı 87 kuruş artacak. Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

Bu Gece Bir Zam Daha Geliyor

Son dönemde gelen zamlarla araç sahiplerinin keyfini iyiden iyiye kaçıran motorine bu gece yarısından itibaren son 2 haftadaki 5. zammın gelmesi beklenirken, litre fiyatı 87 kuruş daha artacak.

26 Ağustos itibarıyla geçerli olacak zammın ardından İstanbul'da motorinin litre fiyatı 26,85 liraya yükselecek.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Epgis Fiyat Değişimlerini Duyurmama Kararı Almıştı

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.
YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız