Akhisar’da Yögep Eğitimleri 1.Modülü Tamamlandı

13 Mayıs 2022 Saat: 17:17
Akhisar’da Yögep Eğitimleri 1.Modülü Tamamlandı
Bakanlığımız politikaları doğrultusunda Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)' kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen eğitimler A

Sezgin Ticaret Akhisar

Akhisar AKM Alışveriş Merkezi

Akhisar’da Yögep Eğitimleri 1.Modülü Tamamlandı

Haber Merkezi

Bakanlığımız politikaları doğrultusunda Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)' kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen eğitimler Akhisar’da da devam ediyor.

Eğitimlere Manisa’nın 17 ilçesinden 687 okul ve kurum yöneticisi katılıyor. Bu kapsamda 23 gruba hizmet içi eğitim veriliyor. Manisa genelinde 11 Nisan 2022’de başlayan program toplam 120 saatlik ve 4 Modül Eğitimi olarak gerçekleştiriliyor.

Akhisar’da da devam eden  “Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı” açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ; programın ilimizdeki yöneticilerimize hayırlı olmasını diledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM de tüm yöneticilerimize başarı dileklerinde bulundu.

Eğitmenler; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhammet ÇETİN, Eğitim Müfettişliği İl Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Mevlüt Şevki AKIN, İl Milli Eğitim Eğitim Şube Müdürü Cengiz KAYAALP ve Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Müdür Coşkun DURMUŞ tarafından eğitimleri verilen Yöneticisi Geliştirme Programı, Şeyh İsa Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı'nda (YÖGEP) eğitimler dört modül olarak planlandı. Akhisar’da 3 GRUPTA bulunan tüm okul ve kurum müdürlerimize bu hafta itibariyle tamamlanan eğitimlerin ilk modülünde 'Öğretmenin Güçlendirilmesi, Başarı Farklarının Azaltılması', 'Yetenek Yönetimi', 'Deneyim ve Tecrübe Paylaşımı' vb. Stratejik Konular ele alındı. Ayrıca ilimiz genelinde “EĞİTİM YÖNETİCİSİ GELİŞTİRME PROGRAMI” (YÖGEP) eğitimlerinde toplam 15 Grup 1. Modülünü tamamladı.

İkinci modülde ise 'Takım Kurma ve Yönetme, İletişim', 'Kültür ve Medeniyetimizde Eğitim', 'Rehberlik ve Psikolojik Danışma ile Özel Eğitim', 'Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları' konularında eğitimler verilecek. ‘Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı' 3. Modülde 'Okul İklimi ve Kurum Kültürü', 'İnceleme ve Soruşturma Teknikleri',  'Finansal Kaynakların Yönetimi', 'Milli Eğitim Mevzuatı' konuları ele alınacak. Programın 4. modülünde ise 'Proje Yönetimi', 'Dijital Beceriler', Okul Güvenliği', 'Ölçmede Yeni Yaklaşımlar', 'Yönetim Bilişim Sistemleri' konularında eğitimler verilecek.

YÖGEP ile yöneticilerin; genel kültür, yönetim becerileri, yenilik ve gelişmelerin takip edilmesi, okul/kurum yönetiminde öne çıkan görev alanlarına ilişkin bilgi ve becerilerinin artırılması hedefleniyor. Kurumsal kültür ve okul iklimi stratejilerinin geliştirilmesine de katkı sağlayacak programla ayrıca Okul Temelli Mesleki Gelişim, Öğretmenlik Hareketlilik Programları, Mesleki Gelişim Toplulukları hayata geçirilecek.

 
YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız