Bakırlıoğlu’ndan Mhp’li Akçay’a Tepki

28 Ocak 2022 Saat: 10:28
Bakırlıoğlu’ndan Mhp’li Akçay’a Tepki
“3,5 Yıllık Tek Adam Rejiminde Meydana Gelen Orman Yangınlarına, Sel Felaketlerine, Madenlerde, Fabrikalarda İş Cinayetlerine Bir Kez Bile Ses Çıkardıklarını Duymadık.”

Sezgin Ticaret Akhisar

Akhisar AKM Alışveriş Merkezi
Bakırlıoğlu’ndan Mhp’li Akçay’a Tepki
CHP’Lİ BAKIRLIOĞLU’NDAN MHP’Lİ AKÇAY’IN ‘KAR’ ÜZERİNDEN İMAMOĞLU’NA SALDIRISINA SERT TEPKİ 
“3,5 Yıllık Tek Adam Rejiminde Meydana Gelen Orman Yangınlarına, Sel Felaketlerine, Madenlerde, Fabrikalarda İş Cinayetlerine Bir Kez Bile Ses Çıkardıklarını Duymadık.”
Tüm yurtta yaşanan kar yağışı nedeniyle kapanan yolları görmezden gelip sadece İstanbul’a göz diken ve yaşananların tüm sorumluluğunu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklemeye çalışan MHP Grup Başkan vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay’a ilk tepki CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’ndan geldi.
CHP’li Bakırlıoğlu, Erkan Akçay’ı MHP’nin siyasi tutumu ve daha önceki söylemleri üzerinden eleştirdi.
Erkan Akçay’ın Milliyetçi Hareket Partisinin hükümette Bakanı bulunmadığını, koalisyon ortağı olmadıklarını, millet bize muhalefet görevi verdi denge ve denetleme görevi verdi dediğini hatırlatan Bakırlıoğlu daha düne kadar yerden yere vurdukları AKP’ye şimdi payanda olmaktan başka iş yapmadıklarını,  söyledi.CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu konuşmasına şöyle devam ederek; “MHP’nin koşulsuz destekleri yüzünden tek adam rejimi ülkeyi bataklığa sürüklüyor.
Erkan Akçay 3,5 yıllık tek adam rejiminde meydana gelen orman yangınlarına, sel felaketlerine, madenlerde, fabrikalarda iş cinayetlerine bir kez bile ses çıkardıklarını duymadık.”
“SOMALI MADENCİYİ TEKMELEYEN YERKEL’İ ALKIŞLIYORDU”
Milletvekili Bakırlıoğlu, Akçay’a Soma’da madencinin tekmeleyen ve sonrasında Almanya’ya ateşe olarak atanan Yusuf Yerkel olayını hatırlatarak sözlerine devam ederek;

“Soma’lı madenciyi alçakça tekmeleyen Yusuf Yerkel’in Almanya’ya ataşe olarak atayan AKP’lilerle beraber sırtını sıvazlayıp, alkışlıyordu.
Ülke büyük bir ekonomik kriz altındayken, işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk ayyuka çıkmışken Sayın Akçay İstanbul’u gözlüyor ama gözleri kapalı.
Erkan Akçay, iki defa seçim kazanmış İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 10 soru sormuş.”
"KUZEY ANADOLU OTOYOLUNDA YAŞANANLARI AKP’LİLERE SORSUN.”
Bakırlıoğlu, Erkan Akçay’ın iyi bir maliyeci olduğunu hesap kitabı çok iyi de bildiğine işaret ederek;

“ Sayın İmamoğlu’na soracağına, yaşanan doğalgaz krizi yüzünden elektrik verilmediği için şalteri indirilen, üretimi durdurulan, fabrikaları sorsun. Sayın İmamoğlu’na soru soracağına, işçi, memur, emekli, çiftçi, üretici, esnaf neden zor durumda onu sorsun. Sayın İmamoğlu’na soru soracağına, Karayollarının sorumluluğunda olan kuzey Anadolu otoyolunda yaşananları AKP’lilere sorsun.”
“RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ISLAK İMZASI İLE HAZİNEDEN 6 MİLYAR LİRANIN 5’Lİ ÇETEYE NASIL PEŞKEŞ ÇEKİLDİĞİNİ SORDUR MU?”
CHP Manisa Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu, Akçay’ın o kadar çok sorması gereken şeyi olduğunu belirterek; “Sayın İmamoğlu’na soru soracağına, Recep Tayyip Erdoğan’ın ıslak imzası ile hazineden 6 milyar liranın 5’li çeteye nasıl peşkeş çekildiğini sordu mu?

“SEÇİLDİĞİ MANİSA’DA O KADAR SORUN VARKEN ONLARI SORMAK YERİNE İMAMOĞLU'NA SORMASI OLDUKÇA DÜŞÜNDÜRÜCÜ”
Üç dönemdir Manisa milletvekili olarak görev yaptığı şehrin acil konularıyla ilgili Cumhur ittifakı olduğu AKP’ye sorulması gerekenleri neden sormadığını da sözlerine ekleyen Bakırlıoğlu;“Ülkede, Manisa’da bu kadar olumsuzluk varken şahsım hükümetinin 15 bakanına tek bir soru önergesi vermeyen, tek bir soru soramayan Erkan Akçay Sayın İmamoğlu’na on soru sorması oldukça düşündürücü.Türkiye Büyük Millet Meclisinde, bu milletin çıkarları için, Manisa’nın sorunları için, halkın beklentileri için bir tek soru önergesi vermeyen birisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına on soru sorması kadar trajikomik bir durum yoktur.
Bu durum bile seçmenin yüzüne bakamayacak durumda olan birisinin içinde bulunduğu acziyeti ifade etmek için yeterlidir.”dedi.
“DÜN SÖYLEDİKLERİNİZİ İNKÂR EDEREK, SÜREKLİ TARAF DEĞİŞTİREREK SİYASET YAPARSANIZ GÜN GELİR OSMANLI TOKADI GİBİ YÜZÜNÜZE VURULUR”
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ile olan sert sözlerini sürdürerek;

"Bu Erkan Akçay; İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi iptal edildikten olduktan sonra güya bizlere Osmanlı tokat atmaya gelmiş ve genel başkanı ile birlikte sözde mitili sermeye gelmiş ama İstanbul halkı farkı 800 bine çıkarınca ertesi gün arkasına bile bakmadan Ankara’ya dönmüş kişidir.
Osmanlı tokat atmaya geldikleri İstanbul’da seçmen yüzlerine bile bakmamış kendilerine “demokrasi tokadını” vurmuş ve Ankara’ya geri yollamıştır.Her geçen gün saraya ve avanesine benzeyen,  ak partiden hiçbir farkı kalmayan ahlâken ve duruş olarak ak partinin kötü bir kopyasına dönen Milliyetçi Hareket Partisi ve Erkan Akçay hazımsızlıkta da ak partiye ve saraya ve gün geçtikçe daha çok benzemektedir.
İstanbul’u Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanmasını hazmedemeyenler son 70 yılın en yoğun kar yağışından kendilerini siyasi rant aramaktadırlar. İttifak ortaklarının yönettikleri büyükşehirlerde yağan kar yağışı sırasında yaşananlar ortadayken, yazın selden ve orman yangınlarından vatandaşın canı yanarken tepkilere kendi genel başkanları doğal afet sırasında siyaset yapmak ahlaksızlıktır, alçaklıktır, mendeburluktur derken herhalde bu sözleri bugünkü Erkan Akçay için söylüyordu.
Unutmayalım ki siyaset bir duruştur. 
Onurlu ve dik durmak gerekir. Dün söylediklerinizi inkar ederek, sürekli taraf değiştirerek siyaset yaparsanız gün gelir bu yüzünüze vurulur. 
Sayın Akçay merak etmesin. İstanbul’u, Ankara’yı, Antalya’yı, Mersin’i aldık. Türkiye’yi de alacağız. Ülkeyi bu cendereden kurtaracağız. Adaleti, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, barışı ve huzuru yeniden getireceğiz.” İfadeleriyle sonlandırdı.
YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız