Benzine 1 Lira 51 Kuruş, Motorine 2 Lira 41 Kuruş İndirim

2 Eylül 2022 Saat: 10:45
Benzine 1 Lira 51 Kuruş, Motorine 2 Lira 41 Kuruş İndirim
Bu gece yarısından itibaren benzine 1 lira 51 kuruş, motorine ise 2 lira 41 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

Sezgin Ticaret Akhisar

Akhisar AKM Alışveriş Merkezi

Benzine 1 Lira 51 Kuruş, Motorine 2 Lira 41 Kuruş İndirim

Haber Merkezi

Bu gece yarısından itibaren benzine 1 lira 51 kuruş, motorine ise 2 lira 41 kuruş indirim gelmesi bekleniyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Akaryakıta son dönemde gelen art arda zamlar araç sahiplerinin keyfini kaçırırken, bu kez büyük bir indirim haberi geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 1 lira 51 kuruş, motorine ise 2 lira 41 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

3 Eylül Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzin grubunda 1 lira 51 kuruş, motorin grubunda 2 lira 41 kuruş fiyat indirimi bekleniyor.

Motorin 24 Lira 46 Kuruşa, Benzin 18 Lira 62 Kuruşa Düşecek

Gelecek indirimle birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 18 lira 62 kuruşa, motorinin litre fiyatı ise 24 lira 46 kuruşa düşecek.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS Fiyat Değişimlerini Duyurmama Kararı Almıştı                                          

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız